Zlato - spoření do zlata, nákupy zlata i stříbra bez DPH, investice do zlata

..Váš expert na zlato a stříbro - slitky i mince..

Novinky a informace

Na zlato se můžete spolehnout

June 28, 2022

Zlato vyváží dynamičtější části investičního portfolia. V době vysoké inflace a nejistoty je to právě zlato, které posiluje a stoupá na ceně. Čím větší pochyby o české měně, tím více by pro vás mohlo být zlato zajímavé. Jako jediné aktivum totiž udrželo svou hodnotu a dokonce se zhodnotilo přes všechny krize a pády napříč roky i staletími.                                                                                                                                                                     A to platí dodnes!!!                                                                                                                                                                                                            

Přežilo bankroty a cena neustále roste

May 26, 2020

Spořit či investovat do zlata lze mnoha způsoby - od toho fyzického v podobě zlatých slitků (cihel) či investičních mincí až po zlato virtuální jen na papíře.

Obecně platí, že investice do fyzického zlata bude řádově méně riziková i při turbulentní situaci na trzích. Investice do virtuálního zlata je pak podobná více cenným papírům, které vždy ovlivňuje dynamika světového hospodářství, inflace, politika centrálních bank, geopolitický vývoj, obavy z recese, míra zadlužení klíčových ekonomik atd. Ooproti tomu je hodnota fyzického zlata dlouhodobě stabilní, respektive rostoucí,

Pro svou dlouhodobou stabilitu a odolnost patří bezpochyby do každého investičního portfolia jako skvělý diversifikační nástroj, protože se mu nejvíce daří v období nestability. Zlato a cenné papíry jsou tak spojené nádoby. Když se nedaří ekonomice, zlato jde nahoru, logicky je tedy dobrou pojistkou pro ty, kteří investují či spoří do produktů závislých na aktuální kondici hospodářství.

Z historických je každopádně zřejmé, že zlato drží konstantní hodnotu v čase, zatímco světové měny ji díky inflaci ztrácejí. Zlato je tak ideální pojistkou proti inflaci. Centrální banky ve vyspělých státech mají v průměru více než 30% svých devizových rezerv ve zlatě. 

Zlato je dlouhodobá investice s nízkou míroz rizika, lze tak na ní pohlížet i jako na jakýsi 4. pilíř důchodového spoření.  

Unikátní zlaté mince u nás v prodeji

July 6, 2017

Rozšiřujeme portfolio o unikátní zlaté mince, které jsou v distribuci švýcarské rafinérské společnosti PAMP a vyrábí se v Austrálii a v Kanadě.

Nabízíme atraktivní motivy Australian Kangaroo nebo Canada MapleLeaf, podívejte se do našeho ceníku.

Obecně lze zlaté mince u nás pořizovat v gramážích od 3,11g do jedné unce, tedy 31,1g.

Dále přidáváme i stříbrné uncové mince Canada MapleLeaf 31,1g a kilové Autralian Koala 1000g.

Uvedené mince jsou v současné době skladem, ale neváhejte se na nás obrátit i s jakýmkoliv jiným dotazem..

Těšíme se na Vaše poptávky..

Petice v USA: Bude opět možné běžně platit zlatem a stříbrem ?

July 1, 2017

V USA rozjela pozoruhodná petice, která si klade za cíl vrátit zlatu a stříbru to, co těmto vzácným kovům připisuje americká ústava – formu peněz, nebo chcete-li, platidla. Za peticí stojí vizionář a uznávaný ekonom James Turk, zakladatel společnosti GoldMoney.com. Ta obhospodařuje jeden z největších světových fondů zlata.

Podle platných předpisů americké Internal Revenue Service (Pozn. red. – IRS, obdoba českého Finančního úřadu) jsou zlato a stříbro považovány za investiční majetek. Proto jsou při prodeji předmětem daně. „Veškerá daňová diskriminace zlata a stříbra musí skončit, včetně odstranění daně z kapitálových výnosů a z transakcí ve zlatě a stříbře,“ stojí v petici, jejíž název Make Money Great Again (Udělejme peníze opět velkými) se inspiroval známým Trumpovým předvolebním sloganem.

Autoři petice také požadují, aby byly odstraněny všechny překážky, které brání tomu, aby mohly být zlato a stříbro používány jako „ústavně uznávané peníze“ (Článek I., Oddíl 10 Ústavy Spojených států amerických). „Žádáme novou administrativu, aby udělala peníze opět velkými, aby opět učinila zlato a stříbro volně použivatelnými, jako formu peněz společně s americkými dolary,“ stojí na internetových stránkách petiční skupiny.

Zlatokop našel půlkilový valoun

Sept. 8, 2016

Životní nález má za sebou jeden americký zlatokop z Kalifornie. Při hledání zlata narazil na valoun, který váží 18 uncí, což je něco málo přes půl kilogramu.

Oscar Espinoza našel hrudku zlata minulý týden poblíž městečka Jamestown, kde žije, uvedl web stanice KPIX. Přesné místo samozřejmě neprozradil.

„Když jsem na to narazil, hned jsem věděl, co to je. Ta váha, to si nespletete. Dal jsem si to hned do zadní kapsy a čekal jsem, kdy se vzbudím. Myslel jsem si, že se mi to zdálo,“ citovala ho místní média.

Espinozův zlatý valoun.

Společnost Gold Prospecting Adventures, pro niž Espinoza na částečný úvazek pracuje, odhaduje, že hodnota valounu se pohybuje mezi 30 až 70 tisíci dolary (721 tisíc až 1,7 miliónu korun).

Cena 18 uncí zlata je samozřejmě nižší, jenže odborníci počítají s tím, že valoun má vzhledem ke své neobvyklé velikosti přidanou hodnotu a sběratelé nebo investoři za něj zaplatí víc.

Espinoza s prodejem zatím nepospíchá, chce si vše dobře promyslet. Jedno ale ví jistě – s hledáním zlata rozhodně nehodlá přestat.

Zlato: co o žlutém kovu možná nevíte

Aug. 15, 2016

Zlato, mezi investory stále nejoblíbenější komoditní kov, je používáno jako obchodní artikl již od starověkých civilizací. To, že bylo do roku 1971 základem monetárního systému Spojených států amerických, pravděpodobně víte. Už ale nemusíte o žlutém kovu vědět, že... 

Nejvíce zlata bylo za posledních 130 let vytěženo v Jižní Africe. Ta stále patří mezi největší světové zásobárny zlata a řadí se na třetí místo co do jeho nevytěženého množství – hned za Austrálii a Rusko. 

Největší těžař, pokud jde o objem vytěženého zlata, je společnost Barrick Gold Corporation se sídlem v kanadském Torontu. V loňském roce vyprodukovala celkem 6,12 milionu uncí zlata. Odhaduje se, že produkční náklady společnosti se pohybují ve výši 915 až 970 dolarů za unci. Po úspěšném překonávání dluhové krize společnost rozbíhá a dokončuje těžařské projekty např. v Argentině, Chile, Saúdské Arábii, Dominikánské republice, Peru nebo Zambii. 

Nejhlubší důl světa se nachází v Jižní Africe jihozápadně od Johannesburgu. Jedná se o důl Mponeng, který vlastní společnost AngloGold Ashanti, což je třetí největší těžař zlata po firmách Barrick Gold a Newport Mining. Důl je hluboký téměř 4 kilometry a teplota v něm dosahuje hodnot až 60 stupňů Celsia. 

Nejtěžší zlatá mince světa byla emitována v Austrálii a jedná se o minci Kangaroo Red Tribute o hmotnosti 1 tuny. Její nominální hodnota je 1 milion australských dolarů. Mince byla vydána v roce 2014 ku příležitosti 25. výročí emise tradičního australského symbolu. Přibližná tržní hodnota je dnes minimálně 60 milionů australských dolarů (cca 1,162 miliardy ). 

Nejtěžší nuget zlata byl nalezen v oblasti Victoria v Austrálii v roce 1869 a dostal název „Welcome Stranger“. V surovém stavu vážil necelých 71 kg, po rafinaci z něj bylo získáno 65 kilogramů ryzího zlata

Nejtěžším zlatým „objektem“ je stále zlatá socha Buddhy, která se nachází v Bangkoku v Thajsku. Byla vytvořena v období 13. až 15. století. Dosahuje výšky 3,9 metru a šířky 3,1 metru a váží 5,5 tuny. 

Nejdražší uncovou mincí světa je americký Double Eagle St. Gaudens 20 Dollar, ročník 1933, který byl v roce 2002 na aukci vydražen za 7,6 milionu dolarů. Příběh mince je všeobecně známý. Původně těchto mincí existovalo téměř 500 000 kusů, avšak na počátku světové ekonomické krize rozhodl americký prezident Franklin D. Roosevelt, právě ve snaze finanční krizi zabránit, veškeré mince stáhnout z oběhu, roztavit a uložit na základně Fort Knox. Tomuto nařízení uniklo pouze 13 kusů tohoto titulu. 

Procentuálně nejvyšší využití zlata najdeme ve šperkařství. Více než 60 % veškerého zlata se nachází ve formě prstýnků, řetízků, náramků a dalších doplňků. Na druhém místě je zlato ve formě investičního zlata a mincí, které jsou ve vlastnictví domácností a firem (20 %). Třetí místo je do jisté míry spekulativní, neboť řada centrálních bank neuvádí oficiální data, nicméně předpokládá se, že 10 % vlastní centrální banky. Na čtvrtém místě se uvádí využití v technologiích, procentuální zastoupení je opět 10 %.

Americké volby - další impuls pro zlato ?

Aug. 10, 2016

Samotné volby hlavy státu v USA by mohly podle mnohých na cenu zlata mít dokonce významnější vliv než britské referendum o vystoupení z EU. Investoři od počátku roku 2016 nakupují zlato ve velkém a cena trojské unce tak vystřelila rychle nahoru. Očekávání byla přitom na konci loňského roku zcela jiná. Americká centrální banka měla zvyšovat  sazby, dolar posilovat a zlato tak naopak zlevňovat. Jenže situace se nakonec vyvinula opačným směrem.

Fed zatím letos nenavázal na první zvýšení sazeb po takřka 10 letech, centrální banky v Evropě a Japonsku se drží záporných sazeb a Mezinárodní měnový fond již kvůli Brexitu příliš nevěří oživení na poli globálního hospodářského růstu. K tomu všemu byl navíc kontroverzní Donald Trump oficiálně nominován jako republikánský prezidentský kandidát a 8. listopadu se utká s demokratkou Hillary Clintonovou o post hlavy Spojených států amerických.

Zlato se letos třpytí již o 28% více

Aug. 10, 2016

První polovina letošního roku je za námi a z pohledu zlatých a stříbrných investorů byla doslova hvězdná. Žlutý kov nabral po minimech, v nichž zakončoval loňský rok, opět dech a navýšil svou cenu o 28 procent, což je nejlepší pololetní výsledek od roku 1974.

Zdá se však, že ani zdaleka nepůjde o nejvyšší letošní čísla; kovy se začínají před svou dlouhodobou poutí vzhůru teprve zahřívat – zlato má v krátkodobém horizontu políčeno na hranici 1 400 $.

Makroekonomická nejistota, nízké výnosy dluhopisů, nemocný bankovní systém a krize propukající v různých státech světa, to vše zlatu otevírá cestu k dosažení této a mnohem vyšších met.